Defrel drejt Romës, Milani kërkon Kaliniç

Roma praktikisht ka mbyllur akordin me Sassuolo për të veshur verdhekuq Gregoire Defrel. Pas disa javësh bisedime, dy klubet kanë gjetur gjuhën e përbashkët për huazimin e lojtarit me të drejtë blerjeje të kartonit për 20 milionë euro. Kështu drejtuesit e Romës i kanë plotësuar dëshirën trajnerit Di Francesco, që kërkonte shërbimet e sulmuesit 26-vjeçar.
Milani është padyshim një prej klube më aktivë në këtë merkato, me kuqezinjtë që dëshirojnë të bëjnë të tjera goditje të rëndësishme. Së fundmi drejtuesit e klubit milanez synojnë Nikola Kaliniç të Fiorentinës. Për t’i bindur vjollcët të lënë të lirë lojtarin, Milani ofron 22 mln euro, edhe pse kërkesa e skuadrës së drejtuar nga Pioli është më e lartë.
Pasi rinovoi kontratën deri në Qershor të vitit 2019, Marco Borriello foli për faqen zyrtare të Cagliarit. 35-vjeçari u shpreh i lumtur, pasi kjo ishte dëshira e tij. Borriello falenderoi të gjithë klubin për besimin e treguar. Në fund të fjalisë, sulmuesi italian theksoi se është i kënaqur që do ta mbyllë këtu karrierën e tij.
Juventusi vendosi të mos blejë kartonin e Patrik Schick, dhe Sampdoria tashmë ka nisur punën për të gjetur një klub të ri për të transferuar 21-vjeçarin. Megjithatë, kjo nuk do të jetë e vështirë, pasi kërkesat për sulmuesin nuk mungojnë. Inter, PSG dhe Tottenham janë disa prej skuadrave të interesuara për Schick.