Mbetet në udhëkryq e ardhmja e Pepe Reina-s te Napoli

Presidenti i të kaltërve, Aurelio de Laurentiis refuzon të flasë me agjentin e portierit, për të ardhmen e spanjollit. Reina-s i përfundon kontrata në verën e vitit 2018 dhe besohet se ekipi italian është vendosur në kërkim të një portieri të ri gjatë kësaj merkatoje. Emrat më të pëlqyer janë ata të Alex Meret dhe Lukasz Skorupski.