Thirrja e Berishës për Partinë Siçiliste: Përgatituni për grevë urie në vjeshtë

Deklarata e kryeministrit Edi Rama, njëherësh kryetar i Partisë Socialiste, se do të largohet nga drejtimi i partisë vetëm në rast se partia e tij nuk del e para në garën elektorale, tregon se ai po e ndjen humbjen në zgjedhjet e 25 qershorit, pasi më herët pati deklaruar se do të japë dorëheqjen nëse PS nuk fiton zgjedhjet.
Ish-kryeminsitri Sali Berisha, ju ka bërë thirrje socialistëve që të mos habiten nëse javën që vjen Rama të ndryshojë sërish deklaratë duke thënë se do të largohet nga drejtimi i PS-së vetëm në rast se partia e tij do të dalë forcë e tretë.
“Edi Rama përgatitet për kapitullimin final.
Rama më parë ishte zotuar se
– po të humbiste zgjedhjet do të jepte dorëheqjen
– Rama parmbrëmë tek Balla hoqi dorë nga zotimi i mëparshëm dhe deklaroi se
po të dalë PS parti e dytë, do të japë dorëheqjen.
Me këtë, Rama pranoi haptas se nuk sheh fitore në horizont!
Javën e ardhshme ndiqeni pasi Rama do të deklarojë se vetëm po të dalë parti e tretë do të japë dorëheqjen. Prandaj o siçilistë, përgatituni për një grevë të re urie vjeshtën që vjen!”, shkruan ish-kryeministri Berisha në Facebook.