Mbappe: Do të qëndroj tek Monako

Monaco's French forward Kylian Mbappe Lottin celebrates after scoring a goal during the French L1 football match Monaco (ASM) vs Troyes (ESTAC) on February 20, 2016 at the "Louis II Stadium" in Monaco. AFP PHOTO / VALERY HACHE / AFP / VALERY HACHE (Photo credit should read VALERY HACHE/AFP/Getty Images)

Kylain Mbappe ka vendosur të qëndrojë edhe një edicion në Monako. Sulmuesi francez, Kylian Mbappe është lojtari më i kërkuar gjatë afatit kalimtar dhe lojtari me çmimin më të lartë. Francezi ka shkëlqyer sezonin që lamë pas, ku me skuadrën e tij fitoi titullin e Ligue 1 dhe arriti deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.
Për shërbimet e tij janë interesuar Real Madrid, Manchester United, Arsenal, City dhe Juventus, por ai tashmë ka marrë vendimin përfundimtar. Sipas “Le Parisien”, Mbappe ka vendosur të qëndrojë edhe një vit në Monako, ku mund të luajë rregullisht dhe të fitojë më shumë përvojë. Ai së bashku me klubin kanë vendosur që vitin e ardhshëm të largohet për një skuadër më të madhe.
Ndërkohë, Marcus Rashford ka thënë se do të ishte mirë për Manchester Unitedin nëse transferohet Alvaro Morata. Sulmuesi anglez, Marcus Rashford është një nga lojtarët më të mirë të Manchester Unitedit dhe një nga lojtarët e së ardhmes. Përveç konkurrencës me Rooney-n dhe Ibrahimoviçin, anglezi konkurrent nga sezoni i ardhshëm mund të ketë edhe spanjollin Alvaro Morata.
Por, kjo nuk e shqetëson atë, pasi beson se konkurrenca e bën më të mirë dhe lojtarët që do të ndihmonin Unitedin janë të mirëseardhur. “Morata? Skuadrat e mëdha tërheqin edhe lojtarët më të mirë dhe këtë e bëjmë edhe ne”, tha fillimisht Rashford për “Sky Sports News”. “Çdonjëri që vjen dhe ndihmon skuadrën të fitojë tituj, e që ky është qëllimi ynë, atëherë ai duhet të vijë. Konkurrenca e fortë është e rëndësishme që të jeni të suksesshëm”.