Hasi tregon pse e zgjodhi Olympiacos

Besnik Hasi do të prezantohet si trajner i ri i skuadrës së madhe greke, Olympiacos. Trajneri gjakovar, Besnik Hasi është tema kryesore e mediave greke, për shkak se do të marrë drejtimin e skuadrës së madhe Olympiacos. Ai gjatë një interviste për “voetbalkrant.com”, ka treguar pse e zgjodhi Olympiacos si trajner dhe synimet që ka me këtë skuadër. “Pas takimit që bëra me presidentin e skuadrës, më ka dhënë dy arsye pse ai donte të më besonte stolin e Olympiacosit. U ndjeva i lumtur për besimin që kishte tek unë”, tha fillimisht Hasi.
“Unë e di që presioni është i madh, pasi synimet e Olympiacosit janë të larta. Më është bërë e qartë se duhet të fitoj patjetër titullin kampion në Greqi, gjithashtu Kupën e Ligës dhe të shkoj sa më lart të jetë e mundur në Champions. Këtë presion e kam pasur edhe me Anderlechtin dhe ia kam dalë”. Hasi në të kaluarën përveç Anderlehtit ka drejtuar edhe Legia Warsawan, të cilën e kualifikoi pas 20 viteve në Ligën e Kampionëve.