Riyad Mahrez ikën nga Leicester City

LEICESTER, ENGLAND - NOVEMBER 28: Riyad Mahrez of Leicester City during the Barclays Premier League match between Leicester City and Manchester United at The King Power Stadium on November 28, 2015 in Leicester, England. (Photo by Matthew Ashton - AMA/Getty Images)

Te Leicester City janë të dorëzuar për largimin e Riyad Mahrez dhe tashmë po kërkojnë pasuesin e tij, të cilin e kanë gjetur. Sipas shtypit anglez, drejtuesit kanë shënjestruar Gylfi Sigurdsson, i cili ishte një nga më të mirët te Swansea sezonin e kaluar duke kontribuar me 9 gola në mbijetesën e ekipit. Për ta shkëputur nga Swansea oferta nga Leicester është 35 mln euro, ndërsa me lojtarin islandez akordi është arritur prej ditësh.