Coentrao largohet nga Reali

Fabio Coentrao ishte i vetmi që mungoi në festën me skuadrën në “Bernabeu” për fitoren e Champions League, një sinjal i rëndësishëm për largimin e tij këtë verë. Mësohet se mbrojtësi do të rikthehet në Portugali te Sporting Lisbon ku do të luajë si i huazuar për një sezon. Coentrao ka një kontratë deri më 2019 me Real Madridin dhe një pagë prej 3.5 mln euro, por Sporting do të mbulojë vetëm 10% të pagës, pra 350 mijë euro për huazimin e tij.