Ajeti mund të shkojë tek Bologna

Bologna mund të bëhet streha e disa futbollistëve të kombëtares shqiptare për sezonin e ardhshëm në Serinë A. Dihet prej disa kohësh interesi i klubit abruxez për Ledian Memushajn, i cili pritet të largohet nga Pescara tashmë e rënë në Serinë B. Së fundmi skuadra që e mbylli kampionatin në vendin e 15-të po studion mundësinë për të siguruar edhe shërbimet e Arlind Ajetit. Mbrojtësi 23-vjeçar pritet të largohet nga Torino, ku është aktivizuar në vetëm 4 ndeshje të Seria A për një total prej 250 minutash e nga kjo situatë kërkon të përfitojë Bologna, që synon të përforcohet në të gjitha repartet për sezonin e ardhshëm.
Sipas “Corriere dello Sport”, pavarësisht faktit se Ajeti nuk ka mundur ta bindë Mihajloviçin për vendin e titullarit, te Bologna shihet si futbollist i perspektivës për moshën e re, por edhe faktit që është pjesë e Serisë A prej dy sezonesh.
Ajeti aktualisht është i grumbulluar me kombëtaren për ndeshjen eliminatore me Izraelin në transferë, ndërkohë që nuk u aktivizua nga De Biasi në miqësoren e humbur me Luksemburgun.
Dzeko nuk dëshiron të largohet nga Roma. Edin Dzeko ka konfirmuar se është i lumtur te Roma, pas spekulimeve që e lidhin me shumë klube evropiane. Dzeko e përfundoi sezonin në Serie A me 28 gola, i cili ka zgjuar interesimin e Milanit, klubit të Roberto Mançinit, Zenit St Petersburg dhe disa klubeve kineze. Por, është boshnjaku ai që hedh poshtë gjitha këto spekulime.
“E ardhmja? Kam kontratë me Romën dhe nuk mendoj se klubi është duke menduar për diçka tjetër”, tha fillimisht Dzeko. “Jam shumë i lumtur në Romë. Tani po mendoj për ekipin kombëtar. Pas kësaj, do të shkoj në pushime dhe të pushoj pas një sezoni të gjatë dhe të vështirë”, shtoi ai. “Totti? Ai është ikonë, Prini i Romës”, përfundoi Dzeko.