Ballina Sport Xhaka reagon pas mosgrumbullimit!

Xhaka reagon pas mosgrumbullimit!

Mungon në grumbullimin me kombëtaren, por me zemër është aty dhe ashtu siç është kthyer tanimë një modë në futbollin modern, ka preferuar ta bëjë gjithçka të ditur nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Taulant Xhaka shkruan pak fjalë mbi foton e tij me fanellën kuqezi, por që thonë shumë. “….. Vijnë e ikin, por unë gjithmonë kuqezi, lutem me fitore”. Është ky mesazhi i Xhakës ku natyrisht nuk kërkon ndonjë sforco të madhe për të kuptuar se pikat i referohen fjalës trajnerët dhe më kontretisht marrëdhënies së tij të kompromentuar me Gianni de Biasin.
Mesfushori la grumbullimin e kombëtares pa pritur miqësoren me Bosnjen pas ndeshjes me Italinë, i irrituar për mungesën e aktivizimit e të një shpjegimi nga ana e De Biasit se përse nuk ishte preferuar për sfidën me të kaltërit. Edhe pse trajneri u përpoq ta amortizonte çështjen Taulant Xhaka u shfaq i drejtpëdrejtë në një komunikatë të mëpasshme ku i shprehu hapur pakënaqësitë e tij në lidhje me trajtimin e rezervuar nga trajneri. De Biasi nuk e përfshiu 26-vjeçarin në grumbullimin e radhës për ndeshjet me Luksemburgun dhe Izraelin dhe duket e vështirë që krisja e raportit mes tyre të ketë një rikuperim në të ardhmen e afërt. Ky është reagimi i parë i Taulant Xhakës pas mosgrumbullimin me kombëtaren ku ndër rreshta është e lehtë të lexohet se ai mbetet me zemër e mendje me kuqezinjtë, edhe pse mund të mos ketë më një ftesë për të në epokën e De Biasit.

Exit mobile version