Kapen në makinën e kreut të PS dy trafikantë droge

Dy persona të kërkuar për trafik droge janë arrestuar pasditen e djeshme në qytetin e Kavajës në makinën e kryetarit të PS, në bazë të një aksioni të Forcave të Posaçme Operacionale të Tiranës. Sipas burimeve të policisë, të arrestuarit janë Ramadan Shabani 28 vjeç dhe Enred Duka 28 vjeç, të dy nga Kavaja. Bëhet e ditur se dy personat e arrestuar kanë qenë në kërkim nga policia. Dëshmitarët nga terreni thonë për Syri.net se, në momentin e arrestimit, dy personat janë kapur në makinën e kreut të PS-së në Kavajë.
Shabani dhe Duka kanë masë sigurie arrest me burg nga Gjykata e Kavajës dhe ishin në kërkim nga policia prej disa kohësh. Dy të arrestuarit janë dërguar në dhomat e izolimit në Komisariatin e Kavajës, ndërsa kreu i PS është lënë i lirë nga forcat e policisë.