PSG kërkon Douglas Costa

Paris Saint Germanin dëshiron Douglas Costa. Merkatoja e dobët e zhvilluar solli kritika të shumta në drejtim të ish-kampionëve të Francës dhe një gjë të tillë nuk duan ta përsërisin dy herë. Nisur nga kjo përmirësimet e para kanë ardhur, siç është emërimi i drejtorit të ri sportiv Antero Henrique, por jo vetëm. Hapa janë hedhur edhe në drejtim të sulmuesit Pierre Emerick Aubameyang, i cili me shumë gjasa do të firmosë për parisienët. Gjithashtu për të përforcuar akoma edhe më shumë ekipin interes ka edhe për Alexis Sanchez të Arsenalit.
Numri një i PSG Nasser al-Khelaifi nuk ndalet këtu. Douglas Costa, sulmuesi i Bayernit të Mynihut është një tjetër objektiv, i cili prej javësh kërkohet edhe nga Juventusi. Paris Saint Germanin ka paralajmëruar largime nga radhët e skuadrës, kjo për shkak të performancës së dobët. Vlera e kartonit të Douglas Costa është 30 milionë euro. Shuma nuk përbën problem për parisienët, por fjala e fundit i takon 26-vjeçarit. Braziliani përgjatë këtij sezoni të Bundesligës me fanellën e Bayernit të Mynihut, në total numëron 77 paraqitje nga ku ka arritur të realizojë 14 gola.