Ballina Sport West Ham, largohen Calleri, Tore dhe Arbeloa

West Ham, largohen Calleri, Tore dhe Arbeloa

Përmes një komunikatë për shtyp, West Ham zyrtarizoi listën e lojtarëve që nuk do të jenë pjesë e skuadrës, duke nisur nga sezoni i ardhshëm. Bëhet fjalë për Jonathan Calleri, i ardhur në huazim nga Deportivo Maldonado, që do të kthehet në Afrikën e Jugut. Me klubin përshëndetet edhe Gokhan Tore, i cili do të rikthehet te Besiktas, për shkak të përfundimit të huazimit. Do të largohet edhe Alvaro Arbeloa, që është në përfundim të kontratës me klubin anglez.

Exit mobile version