Ballina Sport Valverde drejt stolit të Barcelonës

Valverde drejt stolit të Barcelonës

PIRAEUS, GREECE - SEPTEMBER 18: Ernesto Valverde, head coach of Olympiacos FC during the Greek Super League match between Olympiacos FC and Xanthi FC at the Karaiskakis Stadium on September 18, 2011 in Piraeus, Greece. (Photo by Louisa Gouliamaki/EuroFootball/Getty Images)

Ernesto Valverde i thotë po ofertës së Barcelonës. Është gjithçka gati për kalimin e trajnerit aktual të Athletic Bilbaos te skuadra blaugrana. Valverde do të zëvendësojë te Barcelona Luis Enriquen dhe do të zyrtarizohet si trajneri i ri i katalanasve menjëherë pas përfundimit të finales së Kupës së Mbretit ndaj Alaves-it, sfidë e cila do të jetë e fundit për trajnerin asturian. Sipas mediave iberike, Valverde në ditët e ardhshme do të firmosë një kontratë 2- vjeçare me Barcelonën, pasi e ka fituar tashmë konkurrencën me ndihmësin e Luis Enriques, Juan Carlos Unzue dhe trajnerin aktual të Kilin Juan Antonio Pizzi. 53-vjeçari nga Caceres do të lërë kështu Athletic Bilbaon pas 4 sezonesh për të ndërrmarë hapin e tij të madh në karrierë. Valverde pëlqehej shumë nga presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu dhe ky i fundit ka vendosur të emërojë pikërisht trajnerin aktual të Bilbaos në krye të skuadrës së tij për dy sezonet që do të vinë.

Exit mobile version