Juve piketon Bernardeschin

Juventusi ka nisur punën për sezonin e ri dhe bardhezinjtë kanë pikëtuar që tani disa prej lojtarëve me të cilët synojnë të përforcojnë ekipin. Pas Patrick Schick të Sampdorias dhe Corentin Tolisso të Lyon, emri më i ri në listën e bardhezinjve është ai i Federico Bernardeschi. Megjithatë “Zonja e Vjetër” nuk do ta ketë të lehtë të bindë Fiorentinën të lërë të lirë 23-vjeçarin, i cili së fundmi ka rinovuar kontratën me klubin vjollcë deri në vitin 2019.