United, akord për James Rodriguez

Do të jetë James Rodriguez një nga blerjet e para të Manchester United për merkaton e verës. Raportohet se Real Madrid dhe “Djatë e Kuq” kanë gjetur akordin për transferimin e kolumbianit në “Old Trafford”. 25-vjeçari është i pakënaqur me aktivizimin e pakët nga ana e trajnerit Zidane dhe është gati të largohet nga madrilenët për të luajtur titullar në një klub tjetër, diçka që te anglezwt do ta kishte të garantuar.