Ballina Sport Bajerni përmbys Lajpcigun

Bajerni përmbys Lajpcigun

Fussball, Herren, Saison 2016/17, 1. Bundesliga, 33. Spieltag, RB Leipzig - FC Bayern München, Thiago Alcantara (Nr. 6, FC Bayern München), TW Peter Gulacsi (Nr. 32, RB Leipzig), 13.05.17, Copyright: xMichaelxHundtx/xMatthiasxKochx Football men Season 2016 17 1 Bundesliga 33 Matchday RB Leipzig FC Bavaria Munich Thiago Alcantara No 6 FC Bavaria Munich TW Peter Gulacsi No 32 RB Leipzig 13 05 17 Copyright

Java e 33-të e Bundesligës gjermane ka prodhuar një numër shumë të madh golash të shënuar. Kampionët e Bajernit të Mynihut kanë zhvilluar një ndeshje spektakolare në transfertë ndaj Lajpcigut të vendit të dytë, duke fituar me rezultatin 4-5 me një përmbysje të realizuar në 10 minutat e fundit, teksa deri në minutën e 83-të ishin duke humbur 4-2. Për fansat shqiptarë, ky takim solli ndërmend ndeshjen e fundjavës së kaluar në Kategorinë Superiore mes Skënderbeut dhe Vllaznisë që përfundoi 4-3 dhe përmbysja e korçarëve u realizua vetëm në minutat shtesë.
Borusia e Dortmundit nuk shkoi më tej se një barazim 1-1 në transfertë ndaj Augzburgut që lufton për mbijetesë. Hofenhajmi gjithashtu realizoi një fitore me goleadë teksa triumfoi 3-5 në transfertë ndaj Verder Bremenit.
Frajburgu i Amir Abrashit barazoi në shtëpi 1-1 ndaj Ingolshtadit teksa mesfushori shqiptar u aktivizua për 90 minuta dhe u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 2-të të shtesës. Me të njëjtin rezultat Hamburgu i Mërgim Mavrajt mori 1 pikë të vyer në transfertë ndaj Shalkes. Mbrojtësi shqiptar ishte i pezulluar për shkak kartonësh, ndërsa sulmuesi kosovar i Shalkes, Donis Avdijaj, u aktivizua në minutën e 61-të.

Exit mobile version