I dënuari me 6 muaj burg për korrupsion në Britani në krah të Ramës

Ish-deputeti britanik Denis MacShane ka postuar sot një shkrim kundër opozitës dhe i financuar nga Rama kërkon përjashtimin e Bashës nga PPE. Po kush është Denis Mac Shane. Ai ëhstë një hajdut dhe i dënuar në Britani. Eshtë burgosur për gjashtë muaj për mashtrimin e shpenzimeve pasi ka pranuar dorëzimin e 19 faturave të rreme që arrijnë në 12,900 funte. Ai ëhstë shpallur faktor nga gjykata në vitin 2013
MacShane, 65 vjeç, ishte deputet i Partisë Laburiste për 18 vjet dhe shërbeu si ministër i Evropës nën Tony Blair midis viteve 2002 dhe 2005. Sërish shfaqet në skenë zari i lobistit të Toni Bler për të ndihmuar të mbyturin Rama.