Klopp shënjestron Brandt e Salah

Jurgen Klopp i ka të qarta idetë e projektimit të skuadrës për sezonin e ardhshëm. Sipas mediave angleze, numri një i stolit të “The Reds” ka gati listën me lojtarët për merkaton e verës. Objektivat e 49-vjeçarit për të përforcuar skuadrën janë 21-vjeçari i Bayer Leverkusen, Julian Brandt dhe sulmuesi i Romës, Mohamed Salah, për të cilin Klopp është gati të formulojë një superofertë për të bindur italianët ta lënë të lirë 24-vjeçarin në meraton e verës.