Courtois: Chelsea duhet të mbajë Hazard

Chelsea ka nevojë për Eden Hazard. Këto janë fjalët e portierit të “Bluve të Londrës” Thibaut Courtois, i cili ka këshilluar drejtuesit e tij që të mos pranojnë asnjë ofertë në drejtim të Hazard. Zërat e fundit në merkato flasin për një interesim të Realit të Madridit në drejtim të sulmuesit, madje mendohet se ka dhe një ofertë konkrete nga ana e “Los Blancos” për Hazard që kap shifrat e 120 milionë eurove. Courtois, shprehet i bindur se shoku i tij i skuadrës nuk duhet të largohet nga “Stamford Bridge”.
“Chelsea duhet t’i refuzojë të gjitha ofertat që do të vijnë në drejtim të Hazard. Cilësitë që ai ka i dimë të gjithë dhe ndihmesa që ai i jep skuadrës në çdo ndeshje është e madhe, por jo vetëm, gjithashtu edhe në arritjen e objektivave sezonalë, kontributi i tij është thelbësor”, u shpreh Courtois. Njësoj si Hazard edhe gardiani i Chelsea përflitet për një transferim të mundshëm te Reali i Madridit, por ai që u jep fund zërave është vetë Courtis. “Dëshira ime është të jem pjesë e kësaj skuadre edhe për shumë kohë. Ndihem si në shtëpinë time dhe nuk kam arsye për t’u larguar”, tha ai.