Ballina Aktualitet Hidhet në erë me tritol një lokal në Fushë-Krujë

Hidhet në erë me tritol një lokal në Fushë-Krujë

Një lokal është hedhur në erë gjatë natës në një lokal në Fushë-Krujë. Burimet nga policia bëjnë të ditur se, shpërthimi i fuqishëm ka ndodhur rreth orës 02:25 në autostradë, në kryqëzimin e Granzës. Sipas burimeve të policisë, është vendosur dhe ka shpërthyer një sasi lënde plasëse në lokalin e shtetasit M.Ç.
Sipas burimeve, nga shpërthimi janë shkaktuar dëme materiale, janë thyer xhamat e dritareve, janë dëmtuar muret si dhe është dëmtuar dera. Menjëherë në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor për zbardhjen e ngjarjes. Policia bëri të ditur se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Deri në orët e vona të ditës së djeshme nuk pati asnjë të ndaluar nga policia. Ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit në lokal, ndërsa pronari i lokalit ka bërë të ditur se nuk ka patur konflikte me asnjë njeri.

Exit mobile version