Schweinsteiger transferohet te Chicago Fire

Bastian Schweinsteiger do të largohet nga Manchester United për t’u transferuar te Chicago Fire në kampionatin amerikan. Klubi i MLS konfirmoi lajmin, me mesfushorin gjerman që pritet t’i bashkohet ekipit të Veljko Paunovic javën e ardhshme. Sipas mediave në Amerikë, Schweinsteiger do të përfitojë 4.5 mln dollarë nga kontrata e tij me Chicago-n. Në një intervistë të dhënë, 32-vjeçari deklaroi se u bind nga projekti dhe filozofia e klubit.