Gremio shpreson te kthimi i Leiva

Pasi nuk arriti të transferohej te Interi gjatë merkatos së janarit, pritet të hapet një tjetër portë për brazilianin e Liverpool, Lucas Leiva. Siç raportojnë mediat angleze, mesfushori mund të kthehet në vendlindjen e tij, me skuadrën e Gremio-s që ka shfaqur interes për ta rimarrë 30-vjeçarin. Leiva ka mbrojtur ngjyrat e klubit brazilian në sezonet 2005-2007, para se të kalonte te “The Reds”, me të cilët është aktivizuar në 233 ndeshje dhe ka realizuar vetëm 1 gol.