Si po vjedh Veliaj dhe kunati i tij përmes projektit të Pazarit të Ri

Ish-Kryeministri Berisha publikoi denoncimin e një qytetari, i cili tregon skemën se si Veliaj dhe njerëzit pranë tij po vjedhin përmes projektit për rikonstruksionin e Pazarit të Ri. “Në Banditistan pas çdo vjedhjeje qëndron një pushtetar! Qytetari dixhital denoncon: Ndëshkimin e tij antiligjor nga Veliaj që përdor projektin e rindërtimit të Pazarit të Ri për xhepat e tij, kunatit të Lal plehut dhe deputetit Qefalia! Shkatërrimin antiligjor të biznesit të tij dhe bizneseve të tjera nga Veliaj për të mbushur xhepat e tij, kunatit të Lal plehut dhe deputetit Qefalia! Në Banditistan pas çdo vjedhjeje qëndron një pushtetar! I bëj thirrje Prokurorisë të nisë me përparësi hetimin dhe të vendosë para ligjit hajnat e shtetit!”, shprehet Berisha në postimin e tij. Ai ka postuar gjithashtu të plotë edhe denoncimin e qytetarit dixhital. “Zoti Berisha përshëndetje, jam një pronar biznesi në Pazarin e Ri, më saktë kam një Zgarë Korçare. E kam blerë këtë biznes para 6 muajsh 150000 euro me kredi. Sot na vijnë ushtarët e Erion Veliajt dhe na thonë se duhet ta mbyllim, pasi projekti i rikonstruksionit te Pazari i Ri e parashikon ta bëjë pastiçeri, siç ka qenë në kohën e Enverit. E kuptojmë që këta janë nostalgjikët e Enverit, por si t’ja bëjmë ne që kemi marrë kredi, si do t’i lajmë këto para? Kam 8 punëtorë që do të ngelen pa punë, po ashtu dhe dyqanet e tjera që do të mbyllen që i kap projekti. Ku do të shkojmë, si t’ja bëj unë? Vetëm të vras veten më ka ngel. I gjithë rikonstruksioni i Pazarit të Ri po bëhet vetëm për dy vetë, Erion Veliajn me kunatin e tij dhe Xhemal Qefalinë. Këta janë zotërit e ri të pazarit, pasi i kanë përvetësuar gati të gjithë bizneset në pazar. Ju lutem zoti Berisha ngrijeni si çështje, ju lutem me gjithë zemër. Faleminderit dhe ju uroj shëndet ju dhe familjes tuaj. Ju lutem në qoftë se e publikoni mos më nxirrni me emër se nga këta çfarë nuk pret”, thuhet në denoncimin e qytetarit.