Manjani i përgjigjet Lutaj: Të shohë gjendjen mendore të Ramës

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Ylli Manjani, reagoi pas akuzave të deputetit socialist Piro Lutaj gjatë Komisionit të Ligjeve. “Do presim vizitën mjekësore të ministrit të Drejtësisë”, tha Lutaj dje gjatë debatit për shkarkimin e Ylli Manjanit. Ndërsa në reagimin e tij ministri në detyrë shprehet se, ai duhet të kërkojë analizat e veta dhe të kryetarit të tij Edi Rama. “Përshëndetje, Po lexoj në një portal që, një deputet koti i Komisionit të Ligjeve kërkon analizat e mia mjekësore..! I sugjeroj deputetit rilindas të kërkojë analizat e Kryetarit të vet! Nëse nuk ja jep i sugjeroj ta kërkojë në memorien e shtypit shqiptar. Ja ka botuar Gazeta Tema kohë më parë”, shkruan Manjani. Duket se Rama ka urdhëruar një fushatë denigrimi ndaj ish-ministrit Manjani, i cili e akuzoi direkt për kapje të qeverisë nga trafikantët e drogës dhe nga krimi i organizuar. I pari që u hodh në sulm ishte dje deputeti Piro Lutaj, pas një debati me Eduard Halimin, deputetin e Partisë Demokratike. Por duket se Manjani e ka pasur të gatshëm përgjigjen për Lutajn, duke i kujtuar atij akuzat që i ka bërë këshilltari i tij meditiak Mero Baze në gazetën që drejton.