67-vjeçari nga Elbasani i vë flakën vetes, rëndë në spital

Ka lyer trupin me benzinë dhe i ka vënë flakën vetes ditën e djeshme në Elbasan. Të afërmit e kanë gjetur në flakë dhe janë përpjekur ta shpëtojnë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin e Elbasanit, ku 67-vjeçari Xhevit Tanushi i ka vënë flakën vetes, duke pësuar djegie të rëndë. Ai është transportuar me urgjencë në Spitalin e Elbasanit, por për shkak të gjendjes së rëndë është nisur drejt Tiranës.
Sipas mjekëve të Elbasanit, djegia që ka pësuar trupi i tij është tejet e rëndë dhe një rast me gradë të tillë djegie nuk është paraqitur asnjëherë në repartin e Djegie-Plastikës në Qendrën Spitalore të Elbasanit.
Dyshohet se shkak për aktin ekstrem ka qenë gjendja e rënduar depresive e 67-vjeçarit. Sipas dëshmive të para, ai mjekohej rregullisht për depresion. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave dhe shkaqeve të ngjarjes së rëndë.