Shorti i çerekfinaleve të Kupës, Barcelona përballë “mallkimit”

Është hedhur ditën e djeshme në Spanjë shorti i fazës çerekfinale të Kupës së Mbretit. Goglat janë treguar bujare teksa kanë shmangur përballjet mes të mëdhave që në këtë raund, por Barcelona sërish nuk mund të quhet shumë e kënaqur duke qenë se do të ndeshet ndaj Real Sociedadit dhe ndeshja e parë do të luhet në stadiumin e “mallkuar” për katalanasit, “Anoeta”, ku ata nuk fitojnë një ndeshje që nga 5 maji i 2007-s.
Ndeshjet e vajtjes do të luhen në datat 18 dhe 19 janar, ndërsa ato të kthimit më 25 dhe 26 janar.
Çerekfinalet e Kupës së Mbretit
Real Sociedad – Barcelona
Alkorkon – Alavesh
Atletiko Madrid – Eibar
Real Madrid – Selta Vigo