Ekipi i Trump: Soros kërcënim për sigurinë kombëtare

Donald Trump ka në plan të akuzojë miliarderin elitist Xhorxh Soros duke e quajtur “kërcënim për sigurinë kombëtare” kur të marrë në dorë pushtetin këtë muaj. Sipas Kremlinit, ekipi i tranzicionit të Trumpit i ka kërkuar ministrit të Jashtëm, Sergey Lavrov që t’i japë të gjithë dokumentet që kanë të bëjnë me Sorosin, duke cituar autoritetin ligjor që buron nga Urdhri Ekzekutiv të firmosur nga Presidenti Obama, i titulluar “Bllokimi i pronave të personave që kontribuojnë në situatën e Ukrainës”. Në urdhër shkruhet:
“Unë, Barack Obama, president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjykoj se veprimet dhe politikat e personave që shkelin proceset demokratike dhe institucionet e Ukrainës; kërcënojnë paqen, sigurinë, stabilitetin, sovranitetin dhe integritetin territorial të saj; dhe kontribuojnë në përvetësimin e aseteve të saj, përbëjnë një kërcënim të pazakontë dhe të jashtëzakonshëm për sigurinë kombëtare”.
Bashkë me dokumentet e tjera mbështetëse që i bashkëngjiteshin kësaj kërkese diplomatike, ekipi i tranzicionit të Trumpit vlerëson se 25 ditë pasi është nënshkruar ky Urdhër Ekzekutiv nga presidenti Obama, më 31 mars 2014, dokumente diplomatike amerikane tregojnë se Sorosi ka punuar “për të shkelur proceset dhe institucionet demokratike në Ukrainë”, duke u kthyer në një sundimtar de fakto të këtij shteti dhe takimi i së cilit me ambasadorin amerikan në Ukrainë, Geoffrey Pyatt, i hapi rrugën luftës duke theksuar se “plani i federalizimit që Putini po i promovon Merkelit dhe Obamës do të çonte drejt shtrirjes së influencës së tij dhe sundimin mbi rajonet lindore të Ukrainës”.
Plani i federalizimit (i ngjashëm me atë të Shteteve të Bashkuara) për Ukrainën që mbështetet nga presidenti Putin, kancelarja Merkel dhe presidenti Obama, shpjegohet në raport, do të kishte krijuar një tranzicion paqësor të pushtetit në vend, por për shkak të ndërhyrjes së jashtëligjshme të Sorosit, ky plan shkaktoi konfliktin dhe gjakderdhjen që i mori jetën 9,600 burrave, grave dhe fëmijëve.
Shkaku përse presidenti Obama nuk e ka akuzuar Sorosin duke e quajtur kërcënim për sigurinë kombëtare pasi shkeli rëndë Urdhrin Ekzekutiv të nënshkruar prej tij, ishte financimi i jashtëzakonshëm që Sorosi i bërë Partisë Demokratike të Obamës dhe Hillary Clintonit me mbi 100 milionë dollarë donacione. Këto financime e kanë kthyer këtë Parti Demokratike që dikur quhej “Partia e Xhefersonit” në “Partinë e Sorosit”.
Në fillim të vitit 2004, shkruhet më tej në raport, Soros nisi marrjen e kontrollit të Partisë Demokratike duke i shpallur luftë popullit amerikan dhe demokracisë së tyre duke deklaruar se do të shpenzonte të gjitha paratë e tij dhe se preferonte të bëhej i varfër vetëm për të mposhtur presidentin e Shteteve të Bashkuara. Në fakt përpjekjet e tij çuan drejt mposhtjes së tij dhe të Partisë Demokratike, megjithatë Soros arriti që këtë parti ta kthejë në organizatën politike komuniste që shohim sot.
Në fillim të fushatës presidenciale 2016, Sorosi i dyfishoi përpjekjet e tij për të shkatërruar Shtetet e Bashkuara duke u kthyer në financuesin kryesor dhe drejtuesin e Hillary Clintonit – por njëlloj si në vitin 2004, populli amerikan e refuzoi ndërhyrjen e globalistit dhe vizionit të tij të “shoqërisë së hapur” dhe zgjodhi Donald Trumpin si president të ardhshëm.
Pasi kukulla e tij u mposht dhe pasi Partia Demokratike e zotëruar prej tij e humbi gjerësisht pushtetin, Sorosi e ka drejtuar të gjithë pushtetin e tij financiar kundër presidentit të zgjedhur Trump, duke thënë se demokracia është në krizë sepse populli amerikan ka zgjedhur një diktator të ardhshëm si president. Gjatë javëve të fundit Soros i ka shpallur një tjetër luftë vendeve kristiane duke u zotuar se do të rrëzojë çdo ligj antiabort nëpër vendet katolike të të gjithë botës.
Pasi ka krijuar me të drejtë një reputacion si miliarder lakmiktar që në fillim të viteve 1990, kur i vetëm arriti të shkaktojë krizën ekonomike të Anglisë duke vënë bast kundër paundit britanik (e Mërkura e Zezë) dhe duke fituar për vete miliarda dollarë në kurriz të popullit britanik, jeta e të cilëve u shkatërrua nga kriza ekonomike, Sorosi ka pranuar hapur gjatë një interviste me reporterin Steve Croft se viti 1944, në kulm të Luftës së Dytë Botërore, ka qenë viti më i lumtur i jetës së tij, kur ka arritur të krijojë një pasuri të jashtëzakonshme duke konfiskuar pasuritë e çifutëve që nazistët i kishin dërguar në kampet e përqendrimit për t’u masakruar.
Tani që bota e Sorosit është duke iu rrënuar përreth, deklarohet në raportin e Ministrisë së Jashtme, ai ka filluar ta përdorë presidentin Putin si personin përgjegjës të të gjitha ligësive për të mbuluar krimet e tij të shumta. Sorosi është duke u mbështetur edhe nga senatori republikan, John McCain (i cili ka marrë financime të Sorosit që prej vitit 2001), senatorja republikane Lindsey Graham (e financuar prej kohësh nga Sorosi) dhe guvernatori republikan i Ohios, John Karich (të cilin Soros e financonte që të bëhej president në rast se Hillary do të dështonte). Këto figura, së bashku me aleatët e Sorosit në Partinë Demokratike, kanë shpikur histeri “rusët na janë vënë pas” në Amerikë, për të shkaktuar një panik që nuk shihet që prej Luftës së Ftohtë.
Teksa Sorosi përpiqet tashmë ta përdorë pushtetin e tij financiar për të korruptuar dhe shkatërruar Partinë Republikane njëlloj siç bëri me Partinë Demokratike, përfundon raporti, e vetmja pengesë që ka hasur gjatë rrugës ka qenë presidenti i zgjedhur Donald Trump, i cili edhe pse ndodhet përballë sulmeve të vazhdueshme nga lajmet e rreme të mediave të financuara nga Sorosi, nuk shfaq asnjë shenjë tërheqjeje përballë monstrës naziste, të cilën do të duhet ta shkatërrojë për hir të të gjithë botës.

“Conservative Fighters”