Ballina Aktualitet I hodhi salcë ministres Nikolla, merret në pyetje studentja Ruko

I hodhi salcë ministres Nikolla, merret në pyetje studentja Ruko

Prokuroria e Tiranës ka marrë dje në pyetje studenten Mirela Ruko, pas nisjes së hetimeve ndaj saj pasi i hodhi salcë në kokë ministres së Arsimit, Lindita Nikolla, e pranishme në një aktivitet për studentët disa javë më parë.
Mirela Ruko është paraqitur dje në Prokurori, në cilësinë e personit nën hetim, për të dhënë shpjegime për aktin që ka bërë. Pas rreth 2 orëve, ajo ka dalë nga prokuroria, ku mësohet se ka treguar të gjithë ngjarjen dhe pakaqësinë e saj për reformat e ministres. Në asnjë moment, mësohet se ajo nuk është penduar për veprimin, duke e cilësuar veten të pafajshme. Studentja Mirela Ruko është pjesë e një lëvizjeje, e cila ka kundërshtuar reformën në Arsimin e Lartë.

Exit mobile version