Ballina Sport PSG zyrtarizon Draxler

PSG zyrtarizon Draxler

Transferimi i Draxler tashmë është zyrtar, me PSG që publikoi edhe foton e ish-futbollistit të Wolfsburgut me fanellën e skuadrës së tij të re, por parisienët nuk kënaqen me kaq. Edinson Cavani pritet të rinovojë shpejt kontratën deri në vitin 2020 me klubin e sheikut Al Khelaifi që është gati të tentojë përforcimin me një tjetër sulmues, për të përgatitur në mënyrën më të mirë sfidën e dyfishtë në Champions me Barcelonën. Gjithçka për t’i dhënë drejtimin e duhur një faze të vuajtur tranzicioni që i është besuar trajnerit spanjoll Unay Emeri, i cili është konfirmuar deri në fund të sezonit. Objektivi parësor për PSG është Alexis Sanchez i Arsenalit.
Kiliani, të cilit i skadon kontrata më 2018 i pëlqen shumë trajnerit Emery për aftësitë, por dhe eksperiencën e një karriere gjatë së cilës ka provuar të luajë si në Itali, ashtu dhe në Spanjë te Barcelona.

Exit mobile version