Plagoset me armë në qendër të Mamurrasit

Një i ri është plagosur me armë zjarri paraditen e sotme në qendër të Mamurrasit në Kurbin. Burime nga policia bënë të ditur se, i plagosur ka mbetur 24-vjeçari Mateo Kala. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet në lidhje me plagosjen. Burimet paraprake thanë se ngjarja ka ndodhur pas një sherri mes disa të rinjve, disa prej të cilëve janë shpallur në kërkim në lidhje me plagosjen.