Zhduken dy adoleshentë në Shkodër

Dy adoleshentë janë denoncuar të zhdukur nga familjarë, në Komisariatin e Policisë së Shkodrës. Gjatë ditës së djeshme D.A., 22 vjeç dhe Gj.L., 50 vjeç, banues në Shkodër, u paraqitën në polici për të denoncuar largimin nga banesa të vëllait dhe djali, konkretisht E.A., 16 vjeç dhe E.L.,15 vjeç. Raportohet se dy familjarët thanë para uniformave blu se dy adoleshentët ishin shokë me njëri-tjetrin. Ata kishin humbur çdo kontakt me familjet përkatëse më 16 dhjetor dhe që nga ajo ditë nuk dihet se ku ndodhen.
Në denoncimin e bërë në polici, u tha se fillimisht dy familjet kërkuan privatisht për t’i gjetur, por pa rezultat, prej tyre nuk kishte asnjë gjurmë. Për shkak të shqetësimit se dy të rinjve mund t’u ketë ndodhur ndonjë gjë e keqe, dy familjarët janë paraqitur në polici për të kërkuar ndihmë. Pas denoncimit të dhënë ndaj tyre, policia nisi hetimet për gjetjen e adoleshentëve.