Fiton Lazio, Palermo çmenduri me Genoan

3-1 fitoi Lazio ndaj Fiorentinës në “Olimpico”, ku fitorja e bardhekaltërve thuasje u vulos që në pjesën e parë me golat e Keitas dhe Biglias me 11-metërsh. Në fillim të fraksionit të dytë Iliçiç dështoi nga pika e bardhë e penalltisë, gjithsesi skuadra vjollcë mundi ta shkurtonte në 2-1 diferencën me Zarate në të 64-ën. Në minutën e fundit të kohës së rregullt, teksa Fiorentina po kërkonte me ngulm golin e barazimit Radus u dha goditjen përfundimtare toskanëve me golin e 3-1. Fitore e çmendur 3-4 e Palermos në Luiggi Ferraris ndaj Genoas. Edhe pse u gjend në dizavantazh 3-1, skuadra siçialiane përmbysi gjithçka në minutat e fundit, duke marrë një fitore thjesht të paimagjinueshme. Pjesa e parë përfundoi në barazimin 1-1, golit të Simeones iu përgjigj Quaison në të 42-ën. Genao realizoi edhe dy herë të tjerë në fillim të pjesës së dytë me Simeonen dhe Ninkoviç, por Goldaniga, Rispoli dhe Trajkovski kthyen rezultatin në favor të Palermos.