Ballina Sport Vijareal marshon me ritëm Championsi

Vijareal marshon me ritëm Championsi

Vijareal konfirmohet si një nga skuadrat më në formë të kampionatit spanjoll, ku për momentin e sheh veten në vendin e katërt të renditjes.
Ekipi, i cili kishte kaluar disa sezone aspak të lumtura me rënien nga kategoria apo i përfshirë në betejat për mbijetesë, duket sikur i është kthyer përsëri viteve të lavdishme falë ringjalljes së Aleksandre Patos. Braziliani po tregon me paraqitjet e tij se ka ende për të dhënë në futbollin europian, i ndihmuar edhe nga italiani Sansone, që po shënon me rregullsi.
Të dy gjetën rrjetën sot në fitoren 3-1 në fushën e Gijonit, që i jep mundësinë “nëndetëses së verdhë”, që të ngjitet përkohësisht në vendin e katërt në klasifikim dhe të cilësohet pretendente për të marrë pjesë në Ligën e Kampioneve në sezonin e ardhshëm.

Exit mobile version