Maskat grabisin 800 mijë lekë në dyqan në Tiranë

Një grabitje me armë ndodhi mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Sipas burimeve, ngjarja ndodhi në rrugën “Kongresi i Manastirit”në kryeqytet”, në një dyqan interneti. Burimet e policisë bënë të ditur se, një person i maskuar dhe i armatosur ka hyrë në qendrën e internetit dhe nën kërcënimin e armës i ka marrë operatorit të shitjes shumën monetare rreth 80,000 lekë të reja. Burimet e policisë bënë të ditur se grabitësi është rreth të 25-ve, dhe pas marrjes së parave është larguar në drejtim të paditur për policinë. Policia tha se, grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit të kësaj vepre kriminale.