Plagoset me thikë një 26-vjeçar në Shkodër

Një 26-vjeçar është plagosur me thikë pasditen e djeshme në qytetin e Shkodrës. Ngjarja ndodhi rreth orës 19:00 në fshatin Barbullush, ku mbeti i plagosur E.V. Sipas policisë, autorët e kësaj ngjarje mendohet të jenë 2 persona. Menjëherë pas ngjarjes, policia është vënë në kërkim të shtetasve Gj.M. 28 vjeç dhe Gj.M. 32 vjeç, të dy banues në fshatin Barbullush, të cilët për motive të dobëta dyshohet se kanë plagosur shtetasin E.V.
I plagosuri u dërgua menjëherë në Spitalin Rajonal Shkodër, dhe ndodhet jashë rrezikut për jetën. Policia njofton se janë ngritur pika kontrolli si dhe po bëhet krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve të dyshuar. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje.