Paco Alcacer drejt largimit nga Barcelona

E ardhmja e Paco Alcacer po projektohet larg Barcelonës. Sulmuesi ndihet i eklipsuar nga treshja Messi-Suarez-Neymar dhe për këtë arsye mund të vendosë të ndryshojë ambient gjatë merkatos së dimrit. Ish-futbollisti i Valencias, sipas mediave spanjolle, do të ishte një sulmues i përkryer për skuadra si Real Sociedad, Las Palmas, Espanyol e Celta Vigo. Gjithsesi në janar pritet të vendoset se ku do të luajë 23-vjeçari për pjesën e mbetur të sezonit.