Mirel Josa: Barazimi ishte i pranueshëm

Trajneri i Tiranës, Mirel Josa e shikon si rezultatin e drejtë barazimin pa gola me Partizanin në ato minuta të mbetura të derbit të kryeqytetit. “Partizani kishte zgjedhur një mënyrë tjetër për të mbyllur ndeshjen. Ne zgjodhëm një mënyrë tjetër loje, por nuk kishim saktësinë e duhur në pasime. Duhet të kishim bërë diçka më shumë. Të dyja skuadrat nuk ishin të kënaqura me barazimin, por në një sifdë derbi edhe barazimi është i pranueshëm.
Strategjia e Partizanit ishte që ta zhvendoste lojën në qendër të mesit të fushës, ne kishim probleme në qarkullimin e topit dhe Partizani na kapi në befasi në 2 apo 3 raste. Do të kërkojmë një sulmues në merkaton e janarit, por jemi në pritje edhe të Edeh që nuk është një sulmues i mirëfilltë goli. Merveille humbi disa mundësi shënimi në këtë ndeshje dhe kjo ishte ajo që na penalizoi, pasi jemi një ekip që krijojmë raste. Unë nuk mendoj për titullin kampion, ne duhet të përmirësohemi, sepse kemi oshilacione në lojë”, u shpreh Josa.
“Arsyeja që loja nuk shkoi në të njëjtin nivel si ditën e djeshme kishte të bënte edhe me faktin, sepse luheshin vetëm pak minuta dhe asnjëra prej dy skuadrave nuk donte ta humbiste ndeshjen. Prandaj nuk u prodhua i njëjti nivel loje. Kartoni i kuq? Ishin dy faulla taktikë nga ana ime, por arbitri ndoshta mund ta evitonte kartonin e kuq”, u shpreh Erando Karabeci.