Ballina Sport Mavraj: S’ka arsye që të mos rinovoj, ndihem shkëlqyeshëm

Mavraj: S’ka arsye që të mos rinovoj, ndihem shkëlqyeshëm

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare dhe Këlnit, Mërgim Mavraj, në një prononcim për “express.de”, ka folur në lidhje me rinovimin e kontratës së tij me klubin gjerman, ku gjatë këtij sezoni është shndërruar në një titullar të padiskutueshëm.
“Rinovimi im është në duart e njerëzve të duhur dhe po vazhdojnë bisedimet. Te Këlni ndihem shkëlqyeshëm dhe situata është fantastike. Nuk ka asnjë arsye pse të mos gjejmë gjuhën e përbashkët me klubin”, u shpreh futbollisti shqiptar.
Mavrajt i skadon kontrata në verën e 2017-s, por sipas deklaratave që futbollisti ka bërë shpesh, rinovimi i tij është thjesht çështje kohe, sidomos tani që Këlni po kalon një periudhë shumë të mirë me rezultate dhe mbrojtësi shqiptar është një ndër pikat kyçe të formacionit.

Exit mobile version