Mavraj: S’ka arsye që të mos rinovoj, ndihem shkëlqyeshëm

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare dhe Këlnit, Mërgim Mavraj, në një prononcim për “express.de”, ka folur në lidhje me rinovimin e kontratës së tij me klubin gjerman, ku gjatë këtij sezoni është shndërruar në një titullar të padiskutueshëm.
“Rinovimi im është në duart e njerëzve të duhur dhe po vazhdojnë bisedimet. Te Këlni ndihem shkëlqyeshëm dhe situata është fantastike. Nuk ka asnjë arsye pse të mos gjejmë gjuhën e përbashkët me klubin”, u shpreh futbollisti shqiptar.
Mavrajt i skadon kontrata në verën e 2017-s, por sipas deklaratave që futbollisti ka bërë shpesh, rinovimi i tij është thjesht çështje kohe, sidomos tani që Këlni po kalon një periudhë shumë të mirë me rezultate dhe mbrojtësi shqiptar është një ndër pikat kyçe të formacionit.