Ballina Aktualitet Aksident i katërfishtë në autostradë

Aksident i katërfishtë në autostradë

Një aksident i katërfishtë ka ndodhur pasditen e djeshme në autostradën Tiranë-Durrës në afërsi të Urës së Dajlanit. Burime nga Policia Rrugore bëjnë të ditur, se në aksident janë përfshirë katër automjete, dy prej të cilave “Mercedes Benz”, njëra “Fuoristradë” e tipit ML, një “Fiat Punto” si edhe një “Fuoristradë Honda”.
Nga të dhënat paraprake mësohet se, fatmirësisht nuk ka pasur viktima dhe se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia tej normave të lejuara, mosrespektimi i distancës si edhe lagështia në rrugë.
Mësohet se aksidenti në autostradën Tiranë-Durrës ka shkaktuar vështirësi në qarkullimin e mjeteve nga qyteti bregdetar në drejtim të kryeqytetit.

Exit mobile version