Tre shqiptarë kapen me 4 kg heroinë në Zyrih

Policia e Zyrihut e mbështetur nga pjesëtarë të Policisë së Glarus kanë arrestuar disa persona për trafikim të drogës, ndërsa i janë gjetur edhe shuma parash. “Zueriost.ch” shkruan se gjatë një aksioni në Pfaffikon në automjetin ku udhëtonin dy persona u gjetën 20 gramë heroinë. Ndërsa tre personave të tjerë të arrestuar iu gjetën rreth katër kilogramë heroinë, si dhe mijëra franga.
Gjatë dëshmisë së tyre në polici, personat e prangosur pohuan se ata merreshin me trafik droge. Dy prej shqiptarëve, të moshave 18-47 vjeç qëndronin ilegalisht në Zvicër.