Nice merr kryesimin, mposht Saint-Etienne

Pas disfatës së javës së kaluar ndaj Cean, Nice kthehet te fitorja dhe këtë e bën në transfertën me Saint-Etienne. Skuadra e drejtuar nga Lucien Favre fiton me rezultatin minimal 1-0 falë golit të Valentin Eysseric, të realizuar vetëm në minutën e 63-të të takimit. Me këtë sukses Nice merr kryesimin e Ligue 1, pasi shkon në kuotën e 31 pikëve duke lënë pas në renditje Monacon dhe Paris Saint-Germain me nga 29 pikë.