Murinjo, 70 milionë euro për Herri Kein

Mungesa e një akordi mes Herri Kein dhe Totenhemit ka vënë në lëvizje klubet më të mëdha dhe ai që po kërkon më me ngulm një sulmues goli është Mançester Junajtid. Me Runin e kthyer në mesfushor dhe Ibrahimoviç që nuk është shfaqur në nivelet më të larta me “Djajtë e kuq”, Murinjo ka nevojë medoemos për një njeri-gol në skuadër.
Murinjo është gati të shpenzojë shuma të mëdha për lojtarin gjatë merkatos së janarit dhe sipas mediave angleze, do të ofrojë menjëherë 70 milionë euro për të, pasi dëshiron të mbyllë gjithçka sa më shpejt.
Tani pritet të mësohet se si do të përgjigjet Totenhemi, një klub i cili shpesh ka refuzuar oferta për yjet e tij, pasi nuk është në vështirësi financiare dhe ka bërë të qartë që prioriteti është të mbajë lojtarin.
Ndërkohë, Bastian Schweinsteiger nuk e ka ndërmend të zmbrapset. Gjermani është i vendosur ta kërkojë rastin te Manchester Untied. Jose Murinjo nuk është duke llogaritur fare në Bastian Schweinsteiger që nga fillimi i sezonit. Edhe pse po stërvitet me ekipin e të rinjve, ish-anëtari i Bayern Mynihut është i vendosur ta kërkojë rastin te Manchester United
“Qëllimi im është që të luaj për Manchester Unitedit. Unë jap gjithçka në çdo sesion trajnimi dhe unë shpresoj në shansin tim”, ka deklaruar ai për “Sky Sports News”. Schweinsteiger është i gatshëm ta ndihmojë ekipin nga “Old Trafford”, kur këta të fundit kanë nevojë për të.