Alegri: Ndaj Pescarës, një ndeshje e vështirë

Juventusi me sytë nga Pescara. Bardhezinjtë i rikthehen sfidave në kamionat, ku këtë herë do të kenë përballë ekipin e Masimo Oddos. Në konferencën për shtyp përpara këtij takim, trajneri i “Zonjës së Vjetër”, Masimiliano Alegri, foli për takimin kundër Pescarës, formacionin që do të hedhë në fushë, por edhe për objektivat që skuadra e tij deri në mbylljen e këtij viti.
“Na pret një ndeshje e vështirë, pavarësisht se kundërshtari ka probleme në klasifikim, por sipas meje kjo është një gjë mëse normale për një ekip, i cili sapo është ngjitur në Seria A, ata janë një skuadër që arrijnë të krijojnë shumë raste dhe luajnë mirë. E përsëris, duke fituar të tilla ndeshje arrin tek titulli kampion. Ndaj Pescarës do të hedh në fushë formacionin më të mirë. Në sulm do të luajë Gonzalo Higuain së bashku me Mario Mandzukiç. Si fillim duhet të mposhtim Pescarën dhe më pas të mendojmë për Champions League”, u shpreh Alegri.
Më tej, tekniku toskan foli dhe për gjendjen fizike të futbollistëve të tij si dhe për dëmtimet e disave prej tyre. Një mendim i Alegrit shkoi edhe për balotazhin mes Marchisios dhe Hernanes.
“Kemi shumë mungesa të rëndësishme, duke filluar që nga Gorgio Chiellinit, i cili edhe pse është rikuperuar gjendja e tij po mbahet nën vëzhgim. Benatia gjithashtu po trajtohet me kujdes nga ana stafit mjekësor, njësoj si dhe mbrojtësi tjetër Barzagli, i cili do të qëndrojë gjatë jashtë fushave. Gjithashtu nuk kemi në dizpozicion edhe dyshen Pjaca-Dybala. Pavarësisht kësaj jam optimist se do të arrimjë t’ia dalim. Përsa i përket mesfushës kam dilemat e mia mes Claudio Marchisios dhe Hernanesit, zgjedhje për të cilën do të vendos në minutën e fundit”, përfundoi Alegri.