Ballina Aktualitet Vëllai i drejtoreshës së QSUT aksidentoi për vdekje këmbësorin

Vëllai i drejtoreshës së QSUT aksidentoi për vdekje këmbësorin

Aksidenti me vdekje që ndodhi ditën e martë në rrugën dytësore Tiranë-Durrës afër Kasharit është shkaktuar nga vëllai i drejtoreshës së QSUT, por ngjarja është fshehur nga policia. Denoncimi është bërë nga një qytetar, i cili i është drejtuar me një mesazh ish-Kryeministrit Berisha. “Qytetari dixhital denoncon: Qendrimin e policisë ndaj aksidentit me prerje koke të viktimës nga vëllai i drejtoreshës së QSUT! Sb”, shkruan Berisha në Facebook, duke publikuar të plotë mesazhin e qytetarit.
“Zoti Berisha përshëndetje, arroganca e rilindjes ka arritur kulmin ku arrin të fshehë dhe lajmin e aksidentit me pasojë këputje koke në QSUT nga vëllai i Ogerta Manastirliut i cili ishte shoferi. Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një shtetasi, ka ndodhur pasditen e djeshme në rrugën dytësore Tiranë-Durrës.
Dëshmitarë nga vendngjarja bëjnë të ditur se një trup i pajetë është pikasur në mes të rrugës, ndërsa makina që e ka aksidentuar është larguar. Pamjet kanë shokuar kalimtarët e shumtë, ndërsa në redaksinë e TV mbërrijnë fotot dhe videot amatore që tregojnë skenën e rëndë.
Mbërritja e shërbimit mjekësor dhe e forcave të rendit ka qenë e vonuar, raportojnë dëshmitarët.
Njoftimi i Policisë:
Më datë 17.10.2016, rreth orës 19:05, në rrugën dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, pranë një qendre tregtare, një automjet me targa AA 730 MP që drejtohej nga shtetasi A. M., ka aksidentuar këmbësorin e seksit mashkull, rreth 60 vjeç, i cili ka ndërruar jetë në moment si pasojë e plagëve të marra. Grupi hetimor po punon për identifikimin e viktimës dhe zbardhjen e rrethanave të aksidentit. Drejtuesi i mjetit është ndaluar në flagrancë dhe është shoqëruar nga shërbimet e Qarkullimit Rrugor Tiranë. Ky është njoftimi i policisë, por dhe sot ai është tek Spitali i Burgut, e jo në spital, turp zoti Berisha”, përfundon mesazhi i qytetarit.

Exit mobile version