Basha në krye të sondazheve zgjedhore

Portali Jeta Osh Qef ka organizuar një sondazh në faqen në Facebook, ku shtron pyetjen se nëse zgjedhjet do të bëheshin nesër kë do të votoni? Sondazhi është live për më shumë se 1 orë.
Kreu i opozitës Lulzim Basha ka marrë më shumë vota se kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta. Në total Basha ka marrë rreth 10 mijë vota më shumë se Rama.
Kreu i LSI-së qëndron në vendin e tretë. Ndonëse është një sondazh, në të cilin kanë marrë pjesë dhe njerëz që ndoshta nuk votojnë, me siguri që kryeministrit nuk i ka ardhur mirë.
Aq më tepër nëse kujtojmë këtu dhe presionin e madh që është ushtruar ndaj tij ditët e fundit për shkak të deklaratave ndaj Donald Trump.