Ballina Sport Donnarumma: Unë, kapiten i Milanit pas 10 vitesh

Donnarumma: Unë, kapiten i Milanit pas 10 vitesh

Gianluigi Donnarumma e ka të qartë të ardhmen e tij. Portieri 17-vjeçar i Milanit ka deklaruar në një intervistë për “La Stampa” se, nuk do të ketë probleme për rinovimin e kontratës së tij me kuqezinjtë dhe se e sheh veten kapiten të skuadrës brenda 10 viteve. “Për kontratën mendon agjenti im, Mino Raiola dhe nuk mendoj se do të ketë probleme. Luaj në skuadrën e zemrës, për të cilën kam bërë tifo gjithmonë dhe nuk kam çfarë dua më shumë”, deklaroi adoleshenti.
Kur u pyet se si e imagjinonte veten 38 vjeç, ai tha: “Shpresoj të jem ende duke luajtur dhe uroj që pas 10 vitesh të jem kapiten i Milanit”. Por, sot është supersfida kundër Juventusit, një takim që Milanin e gjen në vendin e dytë të klasifikimit. “Nuk ishim të pavlerë më parë dhe nuk jemi fenomenë tani. Duhet të vazhdojmë të qëndrojmë të përulur e më pas të shohim ku mund të arrijmë. Me trajnerin Montella kemi rigjetur entuziazëm dhe jemi të ndërgjegjshëm për mundësitë tona”, deklaroi Gigi Donnarumma.

Exit mobile version