Rama, zogu i tij dhe Bolinoja xhelatë të mediave të lira!

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar ashpër dje në lidhje me përpjekjet e pushtetit për të censuruar fjalën e lirë. “Edvin Kristaq Rama ka ndërmarrë këto kohë seri sulmesh të egra për bllokimin, terrorizimin e mediave sociale dhe portaleve kritike ndaj tij dhe organizatës kriminale, qeverisë që ai drejton. Një muaj më parë ai i dërgoi, nëpërmjet lakejve të tij, portalit ‘Hashtag Albania’, një biznesmen, blerësin e radhës me një shumë të madhe! Por drejtuesit e portalit hodhën poshtë me përçmim ofertën dhe vazhduan punën e tyre. Pas kësaj, ai përdor si xhelat të këtij portali, njeriun që ringjalli në Shqipëri, si urrejtje ndaj shqiptarëve, gazetën e themeluar nga fashistët para pushtimit, të organit të lidhur kokë e këmbë me organizatën mafioze më të rrezikshme të kohës, Sacra Corona Unita, njeriun e tenderave dhe aferave korruptive të Edi Ramës, Karlo Bolinon për ta bllokuar në server portalin e famshëm ‘Hashtag Albania’ që kishte ndjekës katërfishin e të gjitha mediave të Bolinos të marra së bashku. Aktet juridike për Bolinon drejtuar kompanisë në Teksas, i përgatiti Ajola Xoxe. Me këtë akt të shëmtuar kriminal ndaj fjalës së lirë, Edvini dhe Bolinoja i tij dëshmojnë se po ju vjen ngordhja dhe se kohërat i kanë të numëruar. Askush nuk ka fituar dhe nuk mund të fitojë betejën me lirinë e fjalës. U bëj thirrje mediave të denoncojnë Ramën dhe Bolinon e tij si xhelatë të fjalës së lirë!”, shprehet Berisha në reagimin e tij.