Përplasje me armë në Vlorë, një i plagosur në të dy këmbët

Një përplasje me armë zjarri ka ndodhur në qytetin e Vlorës, ku si pasojë ka mbetur i plagosur një 34-vjeçar në të dy këmbët. Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme në lagjen “Pavarësia”. Bëhet e ditur se, autorët kanë ardhur në vendin ku ndodhej 34-vjeçari dhe kanë qëlluar në drejtim të tij. Por vetëm një plumb e preku në këmbë. Ndërkohë, policia bllokoi dhe një makinë pranë vendit të ngjarjes, që dyshohet se mund të jetë përdorur në krim.
Policia e Vlorës ka mundur të identifikojë autorin e plagosjes me armë zjarri në lagjen “Pavarësia”, i cili është shpallur në kërkim. Sipas Policisë, 34-vjeçari, nën efektin e alkoolit është konfliktuar në lokalin e fshatit Kuç me 44-vjeçarin V.L. Pas sherrit, Zeneli ka shkuar në banesë dhe ka marrë kallashnikovin, me 2 fishekë në krehër dhe e ka kërcënuar. Falë ndërhyrjes së policisë 34-vjeçari është arrestuar.
Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, është gjetur një tjetër armë zjarri tip “Shars”, me 30 fishekë në krehër. Rreth dy javë më parë, një 33-vjeçar në Dajç të Shkodrës vrau dy persona dhe plagosi katër të tjerë. I gjithë konflikti nisi pas një loje pokeri në lokalin e fshatit. Policia e Vlorës bëri të ditur se ka ngritur pika kontrolli në rrugët hyrëse dhe dalëse të qytetit për të kapur autorin e plagosjes.