Revolta në rrjetet sociale kundër qeverisë për maturantët

Julia Lezo: Lëri urimet moj po hap sytë e na shih ne që as edhe një degë nuk na dhe. Ne ku do shkojmë. Mortja që s’të ha.
Toli Theodhor Kule-Suksese goca që po vazhdon studimet në Francë dhe ne kaq duam që fëmijët e t’u të kenë të ardhmen më të ndritur pa ne le të rimë pa shkollë (nuk dua të tregohem racist) po i kam pak merak fëmijët e t’u se ka shumë zezak andej.
Xhessika Xhessi-Opo vdeksh moj se na le pa shkollë gjithë pa shkollë i ke lënë  ishalla të vret Zoti m’u aty ku dhëmb ma shumë, si stë vjen zor.
Rei Kaja-O teta si është e mundur që me mesatare 9.1 të kapësh vetëm degë që nuk i merr njeri?!
Darina Kokona-Shumë mirë, por do të ishte më e udhës që urimi për vitin e ri shkollor të fillonte tek një shkollë publike, ajo për të cilën paguhen taksat e qeverisja është drejtpërsëdrejti përgjegjëse për ofrimin e shërbimit të edukimit, por (mirë) presim datën 13 sërish.
Enea Beqiri-O ju të rinj boll ndëjtët në gjumë se keni derdhur djersë e mund po çohuni se Shqipërinë e mori lumi ju me mesatare 9 po rrini në shtëpi dhe injorantët po hyjnë nëpër shkolla duan t’ju lenë injorantë, janë anti shkollë, çohuni merrni në dorë fatet e vendit boll me këto gjakpirësa.
Jessica Orlando-Oj femër e degjeneruar o plehra o këlyshë komunistësh mos e bëfshi pikën e hajrit as ju e as fëmijët tuaj! Vdekshi e vujtshi dhe në botën tjetër. Po si ke fytyrë oj shpifësirë e del e thua sistemi është transparent.
Kevin Jasini-Ndonjë deklaratë për shtyp për maturantët apo jeni shumë të zënë me restaurimin e godinës së Ministrisë???
Aan Ana Ana-Gjithë këto lotë të maturantëve të thefshin qafën o Zot ca ditë me na ba këshu kriminele. Me mesatare 9.2 të rri në shtëpi unë a e poshtër, vdeksh o Zot.
Gentian Dushaj-Ministria e Arsimit bën krahasimet sot edhe dje keni bo namin urime ndërsa nxënësit më saktë maturantët e këtyre shkollave ‘dje e sot’ ngelin pa universitet falë aftësisë sate dhe të kolegëve të t’u pa pikë niveli ….. Në dorë të kujt ka ngelë arsimi o Zot … Parti me drejtuese ordinera ….
Rozi Rozalbina-Qa bëtë kështu lëndët na i shumëzut me zero. Si e bëni këtë. A s’mendoni fare po vetes ja bëni shpresoj të ikni nga qeveria ju mallkoftë Zoti 1 mijë herë ishalla.
Suela Bërdufi-Ik moj injorante mos pafsh pikën e hajrit..tallesh me maturantët ..me mundimet e tyre për kaq vite dhe pa shpërblim asgjë…nuk marrim ato që meritojmë.
Emi Ismailaj-Mundësisht të na shpjegosh sistemin e ri, sepse na e nxive jetën … Jemi bërë kavje, duke na eksperimentuar ditë për ditë, na jep informacione të tjera rreth sistemit se na vdiqe.
Andon Zaka-Po ne të tjerët që na ke djegur të gjithë dhe i ke bërë listat si t’ka dash qefi, kur do fillojmë? U bëmë si në kohën e Enverit që vetëm 15 veta iknin në shkollë, ata që kishin njohje. Të paaftë.
Ardit Sateri-Hap syt o futu pak në faqen e maturës se çfarë ofendimesh ke a ke sy për të lexuar. Je me syze, ske sy u është ngrënë haka shumë studentëve logjiko saktë Lindita spo të them fare znj po Lindita se se merion.
Edmond Begaj-Unë që shkollën, Ligjet dhe ju që vini ligjet. Shkollë leku dhe seksi. Pse s’më hapi mua ndonjë mësues muhabet lekësh, do mësoni se me kë keni të bëni …. Na latë 2 vjet pa shkollë ujqër.
Flogert Ndou-Na nxive jetën, na le pa shkollë të theftë Zoti qafën…….. Bëni eksperimente me ne përditë me sisteme të reja.
Ai Cuni-Hidhem në kl. 8 dhe radha në pika të shitjes është ekstreme përveç kësaj, motra ime me një mesatare 9.2 nuk kap asnjë degë për në universitet, e shkatërruat arsimin turp, turp, turp! Talluni me ne talluni!
Bella Bella-Ktheniiii sistemin e vjetshëm….boll u tallet me fatin tonë.
Sofka Maurisja-Ça po ndodh me univeritetet mojjjj na keni stresu.
Uendi Prosi-Unë se kuptoj 200 veta për Itali në gjithë Tiranën, kur gjithë qeveritarët kanë shkolla private dhe i çojnë fëmijët jashtë pse jo, talluni.
Hasan Hasan-O qorre ndryshoje atë ligjin se na le pa shkollë o viktimë … €€€
Anna Dika-Shpresoj dhe uroj që ta thyesh qafën sa më shpejt !!
Coco Chänel-Arsim i dështuar!
Irena Kallushi Rusi-Shoqja ministre.Shqetësimi më i madh i një prindëri është si t’i përgjigjet fëmijës së tij kur s’ka dhe vet përgjigje. Si t’i them fëmijës tim që e futa në një nga shkollat më të forta të Tiranës. Pse fëmijët e rretheve dalin më mirë në mesatare ku mësuesit janë më pak të kaulifikuar.
Ana Sinani- këtë lajmin E ke parë ti që ne që mbaruam maturën me mesatare 9.53 e nuk po na hyn në pune hiç, nuk po na zinte gjumi se po prisnim me padurim fantastik që na dhe nëpërmjet këtij statusi? Faleminderit “moj”. Nqs ka ndonjë çmim “Ministrja më e mirë e vitit” dhe ti nuk e fiton, ne do bëjmë namin, do bëjmë peticione, protesta gjer kur ai çmim të gjejë rrugën e të vijë te ty.
Klaudja Sulaj-Po për ata nxënës që edhe pse me mesatare mbi 9 kanë ngelë pa shkollë a më thua ?  Apo normale kujt i plas për ata nuk kanë as lekë dhe as babin me fabrikë hashashi.  Gjithçka që na keni bërë këto dy ditë ju zëntë atje ku ju dhemb më shumë.
Kejs Haxhiu-Zonja ministre! Nuk kam dyshim që ju dhe vetë jeni në dijeni të dështimit total të arsimit shqiptar, përderisa dhe vajzën tuaj e çuat jashtë shtetit. Sigurisht, pasi dhe ju vetë e dini se nga çfarë njerëzish drejtohet ky vend’.
Norma Bellini-Zonja Nikolla, fatkeqësia juaj e parë dhe e fundit është që nuk jeni e ndërgjegjshme, për përgjegjësinë që keni në cilësinë e Ministres së Arsimit. Këshilla e një nëne, e një gruaje dhe e një femre-Paraqitni dorëheqjen tuaj, pasi mjaft kurbane keni bërë në këto tri vite si ministre e Arsimit.
Hoti Don Salvadore-I vetmi vend në botë që bëhet 7 orë mësim që pa u pjekur fëmija.
Një miks i ndryshëm i lëndëve me një vështirësi maksimale, me arsimtarë që zihen me burrat në shtëpi e shfryhen nëpër provime e nëpër klasë, duke krijuar stres e panik e mbi të gjitha vështirësitë që vetëm sistemi juaj i arsimit t’i jep në fund janë nxënës me mesatare të larta pa pikë përspektive e ideje për të ardhmen.
Kledi Leskovik-Zonja ministre këto janë universitetet në vend ku manipulohen dhe merren me mik dhe lekë, “turp të keni”. Të konkurosh me zemër e mos të pranojnë për një gabim është skandal e kalojnë ca me sekonda më shumë… pres përgjigje nga juve e zoti Rama.
Bryan Mills-…. e Edi Rames s’na i dhe shkollën na morët më qafë çdo bëjmë ne kanabis do mbjellim dhe pastaj na arrestoni dhe jemi kriminela ne pastaj nga prostituta si ty e gjen e keqja rininë.
Bigerjonn Bigerjonn-Ça bën kështu reklamash moj të keqen, shih ato tekstet e shkollave sa janë rritur. Shiko ato 20 mijë lekëshat e provimeve të maturantëve nga i çoni? Për çfarë duhet të paguajë një nxënës aq? për 4 fletë nga 30 lekë? hallall kur e keni çdo gjë në dorë.
Suela Aleus-Arsimi më i dështuar në gjithë vitet e historisë shqiptare të arsimit. Fiton një nxënës i 7, dhe mbetet pa shkolle i 9 .. Dhe pse? Sepse ska bërë disa lëndë shoqërore në shkollë, por ka qenë shkencore (që mbi të gjitha niveli i vështirësisë në shkencore është i 2-fishtë) Dështuat!
Ermis Simre-Hahahahaha gjej rastin të shprehem në përgjithësi për keqqeverisjen e këtij 3-vjeçarit të fundit….në fakt jo vetëm ju zonja Nikolla, por të gjithë ata pseudoministrat që ka vendosur ”kryeministri” aktual në krye të qeverisë nuk vleni 1 lek 1 cent n…
Erion Luçi-Përshëndetje Erjon, artikulli ashtë gati, nqs ke ndonjë vërejtje mund t’i bëjmë ndryshim, nqs ke kohë mund ta lexosh e tna tregosh.
Ardi Kamberi-Kam mesatare 8.7 si nuk kam fituar asnjëëëë deggggggë.
Eugen Sakja-Edi Rama, e vetmja rrugë…s’ keni parë gjë akoma…
Eri Shahu-Jep dorëheqjen ose anulo këto paçavure që keni katranosur, mundi I tre viteve të shkojë dëm kjo është e tmerrshme, çfarë janë këto deklaratat e tua të ankohemi PSE je e papërgjegjshme për ato që flet na jep zgjidhje sa më shpejt.
Syrja Hoxha-Netë pa gjumë për çfarë, për një degë që ne ëndërronim ta kishim që dhe ne të jetojmë si çdo student evropian, ëndrra të mëdha kishim sipas propagandës tuaj ju jeni si çdo student evropian, por asgjë. Një injorim total nga ju dhe vartësit tuaj si të ishim plehra. Na vjen turp që jetojmë në Shqipërinë tuaj gjasme Evropiane po ne jemi baraz me Afrikën.
Klea Shehaj-Sigurisht, e nisën me sukses, po si do e përfundojnë? Kur do ta kuptoni t’i dhe “partia jote” se Arsimi nuk është politikë… Studentët kanë nevojë për një ministre shembull, që të ecin në rrugën e drejtë të edukimit dhe arsimit, e jo për një femër të padenjë që e ka kthyer këtë proces të shenjtë në një biznes. Mëkat, më dhimbseni! Ti s’je as nënë, as motër, as shoqe. Je e paskrupullt, servile e kokave të larta. Uroj ta provosh në kokën e fëmijëve të t’u këto që po eksperimeton me fëmijët shqiptarë. Le që ç’them, ju fëmijët tuaj i siguroni në shkolla jashtë vendit. Atëherë urimet më të këqia e dashur ministre! Mos e pafsh pikën e hajrit.